Kdo jsme, naše poslání

Nadační fond Gratia je křesťanská nezisková organizace, která vznikla na podporu rodin s dětmi a rodičů samoživitelů, kteří se přechodně ocitli v nouzi, ačkoliv doposud jejich život probíhal vcelku standardně.

Nečekaná událost je však vykolejila a teď potřebují podat pomocnou ruku, poskytnout právní radu, probrat celou situaci, ukázat nový směr, zorientovat se ve změti právních předpisů nebo jen krátkodobě finančně podpořit.

Jsme tu proto, abychom předešli společenskému pádu těch, kteří nejsou zvyklí žádat o pomoc. Jsme tu pro ty, kteří na své cestě „zakopli“ a potřebují pomoct vstát a znova se nadechnout, aby se zvládli vydat na cestu svým vysněným životem.

Pokud rodič samoživitel nemá podporu širší rodiny, pak zejména v období, kdy dítě ještě nemůže chodit do školky, bojuje s nedostatkem času a peněz, a ocitá se tak v začarovaném kruhu. Bez zaměstnání nezíská peníze, bez peněz nemůže nechat své dítě hlídat a jít si peníze vydělat.

Kromě finančních problémů se především matky samoživitelky navíc potýkají s pocitem, že jsou na všechno samy a že na ně okolí pohlíží skrz prsty. Děje se tak přesto, že právě ony musejí být v organizaci svého života daleko schopnější a efektivnější než rodiče s dobrým finančním a sociálním zázemím.

Obzvláště matky samoživitelky jsou však mnohdy nuceny žít v nevyhovujícím prostředí, které jim ani jejich dětem nesvědčí, a to jen proto, že by například nebyly schopné zaplatit kauci při stěhování do nového bytu a zařídit si bydlení. I nákup oblečení, bot pro děti, či zdravotních pomůcek tak pro ně může představovat nadstandardní výdaj, na který je třeba složitě šetřit.

Nadační fond Gratia vznikl právě proto, aby rodičům samoživitelům, či rodičům, kteří se ocitli v náhlé hmotné nouzi, poskytl finanční, materiální, konzultační a odbornou právní pomoc a podpořil jejich start do dalšího úspěšného a naplněného života. V neposlední řadě se také zabývá pomocí s rozběhnutím vlastního podnikání rodičů na mateřské, protože právě pravidelný přivýdělek může samoživitele z bludného kruhu vyvést.

Oslovil Vás záměr Nadačního fondu Gratia? Přidejte se k nám a pomozte zvrátit lidské osudy.