Cases

Celý příběh

Maminka Helena

Helena, pracující jako asistentka pedagoga a toužící stát se kvalifikovaným pedagogem, se po rozpadu vztahu ocitla sama s dvěma dětmi; přestože neměla finance na školné, podpořili jsme ji a pomohli s potravinami.

Celý příběh

Tatínek Roman

Roman a jeho žena žili normálním rodinným životem s dcerou a synem, ale tragická událost zanechala Romana jako samotného otce. Nadační fond Gratia jim pomohl finančně s potravinami, psychoterapeutickými sezeními a později s rovnátky pro dceru.

Celý příběh

Maminka Michaela

Michaela a její manžel vychovávají osm dětí v křesťanské víře a snaží se pomáhat lidem kolem sebe; poté, co jejich rekonstruovaný dům vyhořel, což rodinu zasáhlo psychicky, jsme je podpořili potravinovými poukázkami a umožnili dětem účast na letních křesťanských táborech.

Celý příběh

Maminka Bára

Bára s narozením dcery musela změnit své dosavadní plány, podpořily jsme Báru i její holčičku na jejich nové životní cestě.

Celý příběh

Tatínek Lukáš

Lukášova bývalá partnerka přestala pečovat o jejich dceru s mentálním postižením, což donutilo Lukáše opustit zaměstnání a čelit finančním obtížím, během té doby mu Nadační fond Gratia pomohl s platbou nájmu a potravin.

Celý příběh

Náhradní maminka Ivana

Nelinky otec zemřel a matka se o ní nestarala, po roce života v dětském domově se seznámila s paní Ivanou, která si vzala Nelinku do pěstounské péče.

pomoc dětem v nouzi Celý příběh

Maminka Lucie

Lucie žije sama se třemi dětmi. Po rozchodu s manželem se musela vystěhovat ze společného bytu a přes všechny různé peripetie se jim nakonec povedlo získat jiný byt. Lucie by ráda dětem dopřála rozptýlení na letních táborech.

pomoc dětem v nouzi Celý příběh

Babička Anna

Anna je babičkou dvanáctileté Natálky, na jejíž výchově se rodiče nepodílí. Prarodiče jsou v důchodovém věku a jakýkoli výdaj nad rámec rozpočtu je nad jejich možnosti.

pomoc dětem v nouzi Celý příběh

Maminka Marcela

Marcela žije sama se dvěma malými dětmi. S bývalým partnerem probíhá soud o určení výživného a Marcela nás požádala o pomoc s nákupem potravin.

pomoc dětem v nouzi Celý příběh

Maminka Kateřina

Kateřina žije sama s téměř tříletým synem Filípkem. Od září se vrací do zaměstnání, ale Filípek nebyl bohužel přijat do státní školky. Pomůžeme jí s úhradou školkovného v soukromé školce.