Podporují nás

Podporují nás

Herečka a někdejší vítězka StarDance Dana Batulková a dlouholetý přední člen činohry Národního divadla Ondřej Pavelka.

Oba herci chtějí prostřednictvím spolupráce upozornit na nedostatečnou systémovou podporu rodin, které postihla nějaká nečekaná životní událost, a zároveň motivovat rodiče, aby si o pomoc nebáli říct.

“Myšlenka pomáhat lidem, jinak soběstačným, kteří se dostanou do tíživé životní situace (což se může přihodit každému z nás), mi připadá úžasná a inovativní,” vysvětluje motivaci k podpoře nadačního fondu herečka Dana Batulková. “Někdy jde o pomoc jednorázovou, o odražení se ze dna. Někdy tou pomocí zas mohou být pouhé informace, rada, co v dané situaci dělat,” popisuje herečka důležitost individuálního přístupu ke klientům, který v nadačním fondu zastáváme.

Ondřej Pavelka zase apeluje na důležitost šíření problematiky rodičů samoživitelů a rodin v nouzi směrem k veřejnosti: “Já miluju vyprávět příběhy. Koneckonců, jako herec to musím umět. Rád jsem proto přijal nabídku podporovat Nadační fond Gratia. Když se kolem sebe rozhlédneme, vidíme spoustu smutných příběhů. A já věřím, že budeme moci společně vyprávět příběhy se šťastným koncem.

dana batulková ondřej pavelka