Maminka Lucie

Popis projektu

Jednou z maminek, kterým pomáháme, je i Lucie.

Lucka je maminkou dvou kluků, kterým dává veškerou svou lásku a péči. Tu její synové potřebují o něco více, než jejich vrstevníci. Oba chlapci totiž byli diagnostikováni s ADHD a neurofibromatózou, což je onemocnění vyvolávající kožní nádory. Z tohoto důvodu chlapci vyžadují speciální přístup, kdy starší z nich navštěvuje waldorfskou školu a mladší školku.
Vzhledem k tomu, že tatínek s rodinou nežije, jedná se o poměrně velkou zátěž.

Synům otec sice platí alimenty a jedno školné, pro Lucii je ale daná finanční situace jakožto samoživitelku velmi náročná (kvůli dvěma odměnám během pandemie přišla o přídavky na děti). Aby zvládla pokrýt veškeré rodinné náklady, pracuje v mateřské škole na 3 úvazky jako asistentka, vedoucí kroužku a uklízečka. Její plat ve školce není vysoký, rozpočet je proto hodně napjatý. Mohla by si najít lépe ohodnocenou práci, ale časově by se to nedalo skloubit s péčí o oba syny.

Před dvěma lety jim život zkomplikovala nehoda. Její maminku spolu s mladším synem srazilo na přechodu auto. Babička, která vnuky dříve hlídala a občas rodině i finančně přispěla, se s trvalými následky doteď léčí. Mladší syn po hrůzném zážitku trpí posttraumatickým syndromem.

I když je výše uvedená životní situace náročnější než si kdokoliv z nás dovede představit, Lucka je bojovnice. Od září nastoupí mladší syn do 1. třídy a rozvážení i vyzvedávání dětí se jí zjednoduší.

Nadační fond Gratia pomáhá Lucii s finančními náklady prostřednictvím pravidelných příspěvků na nákup potravin. Další formou pomoci je zajištění potřebné psychologické péče pro Lucku a uhrazení účasti na letních táborech pro její kluky.

Lucie žije se dvěma syny. Mají zdravotní problémy a Lucka je na péči o ně sama. Pomáháme jim s nákupem potravin, psychologickou pomocí a úhradou letních táborů.